نرم‌افزار اندروید پاسخگوی شهرداری منطقه 9 تهران

این نرم‌افزار به منظور تسهیل ارتباط مردم با شهرداری تهران بوجود آمده است. پیام‌های مردم دسته‌بندی، پاسخ‌دهی، ارزیابی و از همان‌طریقی که سوال پرسیده شده است پاسخ ارسال می‌شود.

این پروژه دارای پنج بخش است.،

  • بخش سرور برای نگهداری پیام‌ها و سرویس‌دهی به نرم‌افزار اندروید
  • بخش نرم‌افزار اندروید برای نصب توسط مسئولان تا بر روی پیام‌های دریافتی از شهروندان اعمالی انجام دهند
  • بخش پنل مدیریت، برای مدیریت نقش‌ها، کاربران و انتساب نقش‌ها
  • بخش ربات اندروید برای دریافت سوال از شهروندان و پاسخ به آن‌ها
  • بخش پیامکی برای دریافت سوال از شهروندان و پاسخ به آن‌ها
  • بخش تماس صوتی برای دریافت صوتی سوالات شهروندان از طریق شماره تلفن و پاسخ به آن‌ها از همان طریق

نحوه کار نرم‌افزار به شرح زیر است.

ایتدا شهروند سوال خود را از طریق تماس صوتی، پیامک یا ربات تلگرام می‌پرسد. سوال پرسیده‌ شده به سرور منتقل می‌شود. سپس از طریق Push notification به نقش «اپراتور» در نرم‌افزار اطلاع داده می‌شود. اپراتور که از مسئولان شهرداری می‌باشد وظیفه دسته‌بندی پیام‌ها و فوروارد کردن پیام ها به مسئولی که وظیفه پاسخ در همان حیطه را دارد می‌فرستد.

مسئول پاسخ دهنده سوال مربوط به خود را دریافت می‌کند سپس می‌تواند به سوال پاسخ‌ دهد یا آن را برای مشورت به مسئولان پاسخ‌دهنده دیگر فوروارد کند. پاسخ‌دهنده می‌تواند جواب سوال را بصورت صوتی یا متن دهنده که وقتی ارسال را می‌زند به نقش گوینده یا نویسنده برای هماهنگی پاسخ با سوال(صوتی با صوتی و متنی با متنی) ارسال می‌شود اگر سوال و جواب جنسشان هماهنگ بود به مسئول ناظر ارسال می‌شود.

ناظر سوال و جواب را بررسی می‌کند و در صورت تایید ناظر سوال و جواب مربوطه به نقش «ارسال‌گر» ارسال می‌شود. نقش ارسال‌گر وظیفه تایید نهایی پاسخ برای ارسال به شهروند را دارد. پاسخ از همان طریقی که شهروند پرسیده بود به وی انتقال داده می‌شود. بطور مثال اگر شهروند سوال خود را بصورت تلفنی پرسیده بود با ارسال پاسخ سیستم بطور خودکار به وی تماس خواهد گرفت و پاسخ مسئول مربوطه را به وی پخش می‌کند.

همچنین نقش «ادمین» در نرم‌افزار وجود دارد که‌ می‌تواند به بخش تمام مسئولان دسترسی داشته باشد و به نحوه پاسخ‌دهی سوال نظارت داشته باشد. همچنین می‌تواند بفهمد کدام مسئول به موقع یا دیرموقع به سوال رسیدگی می‌کند.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.