دستگاه تشخیص حضور انسان و کنترل از طریق wifi

در این طرح، دستگاهی برای تشخیص حضور انسان در محیط طراحی و ساخته شد که می تواند بر اساس حضور انسان در محیط و اطلاعات دیگر محیطی وضعیت را پایش کرده و فرمانهایی را صادر کند.

هدف از انجام این پروژه، ارائه راهکاری برای تشخیص حضور انسان و استفاده از آن جهت خودکار‌سازی برخی کارهاست همچنین اعمال کنترل و نظارت بر این عملکرد‌ها بصورت اینترنتی و محلی از طریق وای‌فای می‌باشد.

این طرح شامل سه بخش برنامه اندروید برای کنترل و مانیتورینگ، بخش سرور با زبان زبان جاوا برای مدیریت ارتباطات هنگاه وصل شدن برنامه اندروید به دستگاه از طریق اینترنت و خود دستگاه می‌باشد.

در این طرح، دستگاهی شامل میکروکنترلر، سنسور دمای غیرتماسی و ماژول وای‌فای استفاده شده است که میکروکنترلر هر لحظه دما را اندازه‌گیری می‌کند، اگر تغییرات دمایی از حدی به بالا باشد تشخیص می‌دهیم انسان وارد محیط شده‌است. توسط سنسور LDR نور محیط را اندازه می‌گیریم و اگر نور کافی وجود نداشت و گزینه روشن خاموش خودکار کلید 1 فعال باشد کلید 1 بر اساس اینکه انسان هست روشن می‌شود و اگر نباشد خاموش می‌شود. همچنین نرم‌افزار اندرویدی برای تنظیم، دریافت اطلاعات و کنترل دستگاه ساخته شده است که می‌تواند بصورت محلی یا از طریق اینترنت با دستگاه ارتباط برقرار کند.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
  • No products in the cart.